Anoreksja i podjęcie leczenia

Gdzie zwrócić się o pomoc kiedy osoba chora na anoreksję chce się leczyć, ale nie ma takich możliwość, mianowicie najbliższa data na umówienie się do jakiegokolwiek psychiatry jest przewidziana na styczeń a osoba ta potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Dzień dobry,

Jeżeli osoba jest w b.złym stanie somatycznym - to proszę zwrócić się do lekarza POZ. A samo wyleczenie anoreksji nie odbywa się "natychmiast", a jest to proces - często długotrwały. I podstawą w przypadku zab.odżywiania jest psychoterapia, stąd namawiam na znalezienie psychoterapeuty /poza wizytą u lekarza psychiatry/. Można również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zab. odżywiania.