Anorektyczne odchudzanie

Witam serdecznie, Nazywam się Marcin, mam 23 lata, obecnie ważę 63 kg przy wzroście 175 cm wzrostu, czyli moja waga a co za tym idzie BMI są w normie. Jednak jakiś miesiąc temu ważyłem 68 kg, więć postanowiłem się troszkę odchudzić, ów odchudzanie polegalo na jedzeniu 2 kanapek dziennie ( vasa plus plasterek szynki z indyka i pomidora na każdej, do tego około 10-20 truskawek) następnie dużo spacerowalem aby to spalić, doszedłem do 56 kg i moja waga zaczęła mnie lekko irytować więc zapragnąłem jeść normalnie. Jednak co za tym idzie po kilku normalnych posiłkach mój zołądek się "otworzył" więc zacząłem pochłaniać wszystko. Jestem ektomorfikiem w normalnych warunkach moje trawienie następuje po około 10-20 minutach od zakończenia posiłku. Mój problem polega na tym, że nie wiem dokładnie jak teraz poradzić sobie z faktem, że każda kcal przechodzić będzie mi w tłuszcz, jak go dokłanie spalać i co jeść. Mój cel to wyrzeźbić brzuch i utrzymać wagę 58-60 bo w takim zakresie czuję się najlepiej. Jeśli chodzi o bieganie to nie mam z tym problemu, spacery wyrobiły potrzebną wytrzymałość, bez problemu biegam 40 minut bez przerwa. Dziękuję za poradę :)
23 LAT ponad rok temu

Witam Pana,
Opisane przez Pana zachowania przypominają mi trochę zachowania bulimiczne. Wyróżnia się tak zwaną bulimię sportową, w której chory za wszelką cenę stara się spalić dostarczone kalorie, ze strachu przed przybraniem na wadze. W internecie znajdzie Pan informacje na ten temat.
Prosiłabym Pana o zastanowienie się nad tym, czy w tym wszystkim nie chodzi bardziej o psychikę, aniżeli o  nadwagę, bo przecież Pańska waga mieści się w normie.
Być może przydałaby się konsultacja z psychologiem?
Jedzenie ma na celu odżywienie organizmu i jest niezbędne.
Sposób żywienia, który Pan opisał, może być nawet niebezpieczny dla Pana zdrowia.
Nie powinien Pan spożywać mniej niż 1400 kcal.
Proszę skupić się na umiarkowanych ćwiczeniach fizycznych.
Aby wyrzeźnić brzuch, może Pan wykonywać:
-brzuszki proste,
-brzuszki skośne,
-skłony w przód do siadu równoważnego,
-brzuszki na specjalnej piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
-prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
-unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
-"rowerek",
-zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Prosiłabym, aby zachował Pan umiar zarówno w diecie, jak i ćwiczeniach.

Powinien Pan codziennie spożyć:
- 5 porcji produktów zbożowych, najlepiej produktów pełnoziarnistych, które na dłużej pozwalają cieszyć się sytością (pieczywo razowe, graham, kasze, ryż brązowy, płatki zbożowe, musli bez dodatku cukru)
- 4 porcje warzyw ( w tym ziemniaków) - warzywa można spożywać praktycznie bez ograniczeń
- 1 porcję owoców (zgodnie z Piramidą Żywienia powinny to być 3 porcje, jednak przy diecie odchudzającej polecałabym ograniczenie się do 1 porcji)

Pozdrawiam