Antybiotyk a dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne

Witam, w czasie 7 dniowej przerwy się rozchorowałam i zażywałam antybiotyk, chciałam zapytać czy teraz jak zaczynam nowe opakowanie (skończyłam też antybiotyk) czy powinnam się zabezpieczać w dodatkowy sposób. Dodam że na ulotce antybiotyku było zaznaczone, że obniża on działanie tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie zarówno w okresie przerwy jak i 7 dni po niej.