Antybiotyk a tabletki antykoncepcyjne

Stosuję doustną antykoncepcję hormonalną(schemat 24 4). Obecnie jestem przy 3 tabletce placebo i dostałam antybiotyk od lekarza. Przy 2 tabletce placebo odbyłam stosunek, a przy 3 powinnam zacząć przyjmować antybiotyk. Dziś dostałam miesiączkę. Czy jeżeli zacznę przyjmować antybiotyk już dzisiaj lub od 1 tabletki z nowego opakowania istnieje ryzyko ciąży po tym stosunku w trakcie brania tabletek placebo?

Małgorzata Panek

Podczas stosowania antybiotyku wskazana jest dodatkowa antykoncepcja, gdyż może wpływać on na skuteczność antykoncepcji. Ponieważ w trakcie brania tabletek placebo były to dni "niepłodne", ryzyko ciąży jest niskie.
Pozdrawiam