Antybiotyk na zapalenie nerek a świąd okolic intymnych

Mam zapalenie nerek i biorę antybiotyk ciprofloxacin 500 mg ale mam straszny świąt i pieczenie warg sromowychi odbytu czy móże przyczyną jest antybiotyki czekam na odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani objawy mogą być spowodowane przyjmowaniem leku, proszę skontaktować się z lekarzem.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Dolegliwości okolic krocza mogą wynikać z działania antybiotyku lub grzybiczego zakażenia okolic.
Proszę obserwować czy objawy ulegają zmniejszeniu podczas antybiotykoterapii.
W przypadku nasilenia dolegliwości, braku skuteczności po ukończeniu przyjmowania antybiotyku czy też objawów alergicznych, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam