Antybiotyk Ospamox i antykoncepcja hormonalna a ryzyko ciąży

Witam.Od 6 dni leczę się antybiotykiem Ospamox ,przyjmuje również antykoncepcje hormonalna logest . Podczas przyjmowania antybiotyku w 4 dniu doszło do stosunku z moim partnerem dodam ze nie zastosowaliśmy dodatkowego zabezpieczenia .ponadto krotko przed zaczęciem antybiotyku miałam okres. a w dniu zbliżenia zażyłam 3 tabletkę z blistra logestu. dodam również ze od zaczęcia antybiotyku mam rozwolnienie.Czy mogę zajść w ciąże?Co powinnam robić w tej sytuacji?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie zarówno w trakcie antybiotykoterapi jak i przez 7 dni po jej zakończeniu. Tak więc nie można wykluczyć ciąży wynikającej z obniżenia skuteczności tabletek.