Antybiotyk w czasie choroby a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Lekarz przepisał mi tabletki lesine. Zastanawiam się czy w czasie choroby (co wiąże się z przyjmowaniem leków) mogę brać hormony i czy np antybiotyk nie osłabi działania tabletek oraz czy gdybym chciała odstawić lesine muszę to zrobić w jakimś konkretnym momencie czy po prostu odstawiam je i już. A jak wygląda sprawa z używkami? One mają jakiś wplyw na skutecznosc? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skuteczność tabletki antykoncepcyjnej może zostać osłabiona w trakcie antybiotykoterapi. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych można zakończyć w dowolnym momencie. Trzeba tylko pamiętać aby nie współżyc bezpośrednio przed ich odstawieniem.