Zamur 500 a zapalenie oskrzeli

Witam, ostatnio zachorowałem na zapalenie oskrzeli. Byłem u lekarza i przepisał mi antybiotyk Zamur 500 na zapalenie oskrzeli, a do tego Flegamina. Zamur już kończę stosować, czuję się już bardzo dobrze, ale zwróciłem uwagę, że dalej mam szmery przy oddychaniu. Chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne? Czy to samo przejdzie? Czy te szmery przy oddychaniu znaczą, że zapalenie oskrzeli nie zostało wyleczone do końca? Może antybiotyk Zamur był źle dobrany, albo kuracja powinna trwać dłużej? Może dawka antybiotyku Zamur była zbyt mała, żeby mogła zadziałać? Nie wiem co powinienem w tej sytuacji zrobić. Bardzo proszę o poradę. Może jest jakiś zamiennik antybiotyku Zamur dostępny bez recepty, którym mógłbym dokończyć leczenie? Czy jeżeli poczekam to szmery przy oddychaniu same przejdą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Obserwowane objawy powinny ustąpić, gdyby tak się nie stało w najbliższym czasie, warto skonsultować się z lekarzem.