Antybiotyki a skuteczność antykoncepcji

Biorę tabletki Yaz. Mam pytanie czy lek Dexak może obniżyć ich działanie ? Czy antybiotyki i leki które obniżają działanie tabletek anty. mogą działać wstecz, czy obniżają działanie tylko tabletki branej w dniu kiedy brałam antybiotyk/lek przeciwbólowy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Antybiotyki mogą obniżać skuteczność działania antykoncepcji. Lek, który Pani teraz przyjmuje nie wpływa na efekt działania preparatu antykoncepcyjnego.