Antybiotyki a tabletki

Dzień dobry.
W maju zaczęłam pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne (schemat 24 czynne +4 placebo). Pech chciał, że w tym miesiącu przyplątały mi się dwie infekcje. Od tabletki 15 do 19 brałam antybiotyk. W przerwie 4 dniowej mam wziąć inny antybiotyk. Do kiedy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Antybiotyki zmniejszają skuteczność antykoncepcji hormonalnej, a dodatkowe zabezpieczenie powinno być stosowane przez cały okres przyjmowania antybiotyku i przez następujące po tym 7 dni. W razie braku krwawienia z odstawienia po skończeniu opakowania należy wykonać test ciążowy. Jeśli wyjdzie dodatni należy natychmiast odstawić antykoncepcję i zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.