Antybiotykoterapia i pominięcie tabletki antykoncepcyjnej

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 10 miesięcy. Pod koniec listopada byłam chora i przyjmowałam antybiotyki. W czasie przyjmowania tabletek anty. Przyznam się, że raz wciągu 21 dni przyjmowania tabletek zapomniałam o niej, i wzięłam następnego dnia rano. W grudniu po okresie w dni płodne kochałam się z chłopakiem, nie było wytrysku w środku, jedynie płyn ejakulacyjny. Od jakiegoś czasu źle się czuje, i nie wiem czy jest to wina tabletek czy ciąży. Proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe są wahania hormonalne. Warto wykonać test ciążowy dla pewności.