Antydepresanty nie obniżające standardu życia

Czy są jakieś antydepresanty które pomogą wyleczyć depresję? Przy których można trenować sztuki walki bez problemów z koordynacją psychoruchową,nie powoduję wzrostu masy ciała i zmęczenia ćwiczeniami,można po nich prowadzić samochód i uczyć się przynajmniej na takim poziomie jak przed depresją?Po esci/citalopramie występuję u mnie potliwość nawet przy zwykłych czynnościach przy których nie odczuwam zmęczenia a cieknie pot ze mnie.Fluoksetyna tylko nasiliła objawy a sertalina przestała działać?

Farmakoterapia to jeden ze sposobów leczenia depresji. Sądzę, że warto, żeby rozważył Pan także psychoterapię. Leki odziaływują głównie na objawy, nie powodując zmian z zachowaniu, przeżywaniu siebie, samoświadomości. Połączenie tych dwóch sposobów leczenia jest często najskuteczniejszą formą pomocy. Dlatego kwestię leków proszę skonsultować z lekarzem, ale zachęcam również do zastanowienia się nad podjęciem psychoterapii.