Antykoncepcja a łysienie

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 1 rok, włosy miałam wtedy bardzo silne i zdrowe. Po roku lekarz zalecił mi 3 miesięczną przerwę. Podczas jej moje włosy zaczęły wypadać, mam ich już o połowę mniej, boję się ich dotykać, bo ciągle wypadają. Najwięcej podczas kąpania i czesania. Jestem załamana, ponieważ już zaczyna być widać delikatne prześwity. Myślałam, że jak znów zacznę jeść tabletki to włosy przestaną wypadać. Kończę 2 opakowanie, a one nadal wypadają garściami, nie wiem co robić. Proszę o pomoc! Pozdrawiam, Klaudia.

KOBIETA ponad rok temu

Witam

Rzeczywiście możliwe jest nasilone wypadanie włosów po zaprzestaniu zażywania tabletek hormonalnych (podobnie jak w 3-4 miesiące po okresie ciąży).
W trakcie, kiedy Pani zażywała preparat, wypadanie włosów było znacznie zmniejszone (bo korzystnie działały hormony) a teraz po odstawieniu- wypadanie włosów jest nieco większe niż normalnie.
Proszę się jednak nie obawiać- ten proces powinien w krótkim czasie ulec wyhamowaniu.
Proponuję, aby stosowała Pani preparaty doustne, witaminowe + odpowiedni szampon przeciw wypadaniu włosów (do kupienia w aptece).