Antykoncepcja a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, chciałam się dowiedzieć jak duże ryzyko jest że zaszłam w ciążę, jeśli odbyłam stosunek w niedzielę( już przyjmując trzecią tabletkę z blistra) a we wtorek zapomniałam zażyć tabletki, więc przyjęłam ją w środę rano + tabletka "po". Czy jest ryzyko, że zaszłam w ciążę?( są to tabletki powodujące brak owulacji i zmiany konsystencji śluzu szyjkowego). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli do czasu pominięcia tabletki lek był przyjmowany regularnie i bez zastrzeżeń to ryzyko jest minimalne. Stosunek odbył się w niedziele a pominięcie nastąpiło we wtorek co znacznie zmniejsza ryzyko ciąży. Dodatkowo przyjęcie tabletki ''po'' także minimalizuje to ryzyko. Proszę się nie obawiać.