Antykoncepcja działa?

Dzień dobry.
Zażywam tabletki hormonalne od pół roku. Tabletki są zażywane regularnie, nie zapominam ich itd. Ostatnio przez przypadek wypiłam 10 kropli dziurawca rozcieńczonego na szklankę soku, jak przeczytałam na ulotce stosowanie dziurawca jednocześnie z lekami antykoncepcyjnymi może obniżać ich działanie. Było to 6 dnia od pierwszej tabletki (czyli koniec pierwszego tygodnia).

Wprawdzie byłam u ginekologa i czytałam wiadomości na temat dziurawca, że obniża on działanie tabletek, jak jest jednocześnie stosowany przez pewien czas, również ginekolog stwierdził, że taka mała jednorazowa dawka, dodatkowo rozcieńczona, nie powinna spowodować całkowitego niewchłonięcia tabletki. Poza tym, krople żołądkowe również zawierają niewielką dawkę dziurawca, a nie słyszałam o tym, aby niwelowały skuteczność antykoncepcji. Jednak mimo wszystko nie jestem pewna.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości, pozdrawiam i z góry dziękuję.

Witam!
Producenci tabletek antykoncepcyjnych podają, że działanie produkowanego przez nich leku może zostać obniżone przez substancje zawarte w dziurawcu. Nie podają jednak jaka dokładnie ilość może spowodować obniżenie skuteczności antykoncepcji zagrażające ciążą. Dlatego właśnie mam za mało danych, aby odpowiedzieć na  Pani pytanie.
Nie mogę niestety napisać Pani, że na pewno nie będzie kłopotów, bo nie mogę mieć takiej pewności. Najprawdopodobniej niewielka ilość dziurawca nie obniży skuteczności Pani pigułek, ale na 100% tego nie wiadomo. Dla "spokoju ducha" może Pani stosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa) przez tydzień.
Pozdrawiam!