Antykoncepcja hormonalna a antybiotyk Augmentin

Pod koniec ostatniego tygodnia brania tabletek antykoncepcyjnych zaczęłam przyjmować antybiotyk AGUMENTIN, brałam go od wtorku a ostatnia tabletkę antykoncepcyjna z tego opakowania wzięłam w sobotę.Antybiotyk skończyłam we wtorek rano.Jak zawsze w środę dostałam okres.W sobotę i niedziele kochalam sie z moim chłopakiem jednak nie skończył we mnie.Pytanie moje jest takie jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ?Zaznaczam ze tabletki biorę juz od przeszło 1,6roku i nigdy żadnej nie ominelam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć takiej możliwości, gdyż antybiotyk może obniżać skuteczność antykoncepcyjną tabletek. W trakcie stosowania antybiotyku należy się dodatkowo zabezpieczać, dotyczy to także tygodnia po zaprzestaniu stosowania leku.