Antykoncepcja hormonalna a leczenie na depresję

Witam serdecznie, chciałabym zacząć stosować antykoncepcję hormonalną. Myślę o plastrach. Leczę się na depresję i biorę lek Parogen 1,5 tabletki na dzień. Mam silne bóle podczas miesiączki. Czytałam, że antykoncepcja hormonalna może zmniejszyć bóle i może powodować zwiększenie się depresji. Jak to wygląda z odstawieniem hormonów? Czy bóle miesiączkowe mogą powrócić ze zdwojoną siłą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. U każdej kobiety może być to nieco inaczej. Niemniej jednak nie można wykluczyć takiej możliwości.