Apatia, zniechęcenie i lęki a leczenie depresji

Ponad 10 lat walczę z depresją , ostatnio mój lekarz oświadczył mi, że z moim stanem nie da się nic więcej zrobić.Funkcjonuje , a więc jest dobrze. Ja tym czasem dalej cierpię apatię , zniechęcenie i nastrój zbliżony do lękowego. Co dalej robić z takim nastrojem żyć się nie da. Czy mam zmienić lekarza?

Witam Pana
Szkoda że lekarz, którego powołaniem jest leczyć powiedział że nic z Pana stanem nie da się zrobić, faktycznie miał Pan prawo mocno się zniechęcić. Polecam zmianę lekarza na takiego który wierzy w ludzi a pozatym proponuję Panu skorzystać z psychoterapii.
Anna Suligowska

Szanowna Pani,

nie pisze Pani, czy równocześnie bierze pani leki antydepresyjne i chodzi na terapię, czy bierze tylko leki. Warto równocześnie brać udział w obu formach pomocy, aby poza wyrównaniem nastroju lekami nauczyć się radzić sobie z codziennym, naturalnym dla każdego obniżeniem nastroju, odróżniać go od depresji i (jeśli to możliwe) dobrze funkcjonować po odstawieniu leków.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org