Aplefit a ocena specjalisty

Jak Państwo oceniają preparat aplefit
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Preparat Aplefit to substancja wspomagająca odchudzania. Należy o tym pamiętać iż jest to parafarmaceutyk, który nie leczy a w teorii wspomaga. Jego skuteczność, ja wielu innych jemu podobnych jest bardzo wątpliwa.

Dzień dobry,
Suplement diet Aplefit, w swoim składzie zawiera ocet jabłkowy, jod oraz glukomannan.
Glukomannan to związek o podobnm działaniu do błonnika, wypełnia żołądek, dając uczucie sytości, dzięki temu mniej zjemy. Z kolei jod wpływa na przemiany energetczne w komórkach. Nie powinni tego preparatu zażywać osoby mające nadczynność tarczycy . Ten preparat może wspomagać odchudzanie, ale nie koniecznie.
Jod naturalnie wystepuje w rybach morskich lub w wodzie mineralnej np. Jodica, Ustronianka z jodem. Z kolei błonnik występuje np. w kaszach, owocach, warzywach.
Proszę pamiętać że zdrowe odchudzanie to ograniczenie spożywanych kalorii oraz zwiększenie aktwności fizycznej. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Jeśli nie zastosujesz prawidłowej diety (zdrowego sposobu odżywiania) to Ci nie pomoże.
Jeśli będziesz się prawidłowo odżywiać (regularne, co 3 godz. posiłki, produkty pełnoziarniste, wartościowe produktu nabiałowe - nie light!, dużo warzyw i owoców, woda w ilości 1l/każde 30kg masy ciała) to nie jest Ci potrzebny.
pozdrawiam