Arthrotec forte w ciąży

Witam serdecznie. Mam zamiar wziąć arthrotec forte, czy ktoś może udzielić informacji czy lepiej wziąć je 3x4tabl doustnie czy dopochwowo? Jestem w około czwartym tygodniu ciąży i zastanawiam się czy lek arthrotec forte można stosować w ciąży? Ulotka arthrotec forte mówi o tym, że nie należy tego leku stosować w ciąży, ale ja jestem dopiero w czwartym tygodniu, więc może to nie zaszkodzi. Czy arthrotec forte może powodować jakieś skutki uboczne i zaszkodzić zdrowiu matki lub dziecka? Czytałam opinie na temat leku arthrotec forte i są one bardzo pozytywne, sama zresztą już kiedyś brałam ten lek i wiem, że jego działanie jest takie jak oczekuję. Proszę mi tylko powiedzieć w jaki sposób najlepiej będzie wziąć lek arthrotec forte i czy jest to lek bezpieczny na moim etapie ciąży. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź i wszelkie informacje w tej sprawie. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Arthrotec Forte jest przeciwwskazany w czasie ciąży. Nie należy go stosować także poźniej u kobiet karmiących piersią.