Artropia kolana i ćwiczenia na wzmocnienie mięśnia czworogłowego

Dzien Dobry mam pytanie jestem po artropii kolana i powiedziano mi ze jak chce wrocic do gry w pilkę nożna potrzebuje wzmocnic mięsień czworoglowy i potrzebuje jakies cwiczenia ktore szybko wzmacnia miesien z gory dziekuje i pozdrawiam

Zakres i intensywność ćwiczeń wzmacniających mięsień czworogłowy są uzależnione od czasu jaki minął od artroskopii oraz tego co w tej artroskopii było robione.
Najogólniej można powiedzieć że w początkowym okresie wykonuje sie izometryczne napinanie mięsnia czworogłowego a z czasem ćiwczenia czynne w odciążeniu a następnie z obciążeniem. Najlepiej będzie jeżeli ustali Pan intensywność rehabilitacji z lekarzem który wykonywał artroskopię