Artroplastyka śródpaliczkowa a bolesność

Witam! Jestem 3 tygodnie po operacji artroplastyce śródpaliczkowej i paliczkowej z wszczepem. Mam cały czas opatrunek z usztywnieniem gipsowym. Bardzo boli mnie ręka , cały czas jest mocno opuchnięta. Mam problem z wyprostowaniem palców i mam wrażenie że ból jest teraz silniejszy niż po operacji. Czy jest to prawidłowe.

Takie objawy mogą świadczyć o usidleniu nerwu w bliżnie ,podrażnieniu lub uszkodzeniu nerwu .Zeby można sie wypowiedz w kwesti czy objawy ustąpią trzeba znac przyczyne tych dolegliwosci Powinno zrobic sie dodatkowe badania w tym celu trzeba udac sie do ortopedy.

Szanowna Pani, oczywiście w takich przypadkach niezbędna jest najczęściej dodatkowa diagnostyka. Należy jednak pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma badanie kliniczne - najlepiej przeprowadzone przez ortopedę, który prowadził Pani leczenie do tej pory łącznie z leczeniem operacyjnym. Sugeruję konsultacje u ortopedy, który przeprowadzał operację. Odpowiadając na pytanie - objawy opisane przez Panią mogą występować. Pytanie brzmi czy kwalifikuje się Pani z ich powodu do zmiany postępowania dotychczasowego czy też wymaga wdrożenia zabiegów np. rehabilitacyjnych. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia