Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Artroza stawu biodrowego a odpowiednie leczenie

P.Doktorze mam artrozę stawu biodrowego ,mam 60 lat , jestem zakwalifikowana do radykalnej operacji stawu, chciałabym zapytać czy istnieje możliwość leczenia u Pana ?.Jak długie jest oczekiwanie i jaka jest cena zabiegu nową metodą komórkami macierzystymi. Jestem z Lublina ,jestem pielęgniarką i chciałabym jeszcze pracować ,to będzie zależało od kondycji. Czekam na odpowiedź - pozdrawiam. Henryka Wojcieszkiewicz h.wojcieszkiewicz@o2.pl tel.500286665
KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowna Pani, jak rozumiem jest Pani zakwalifikowana do zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Ważnym jest w tej sytuacji określenie czy wymaga Pani tego zabiegu w trybie pilnym czy może planowo czekac na zabieg (stopień zaawansowania choroby zwyrodnieniowej z jednej strony - potwierdzony w badaniach obrazowych oraz nasilenie objawów klinicznych: ból, ograniczenia ruchomości, skrócenia itp, z drugiej strony). W pierwszym z przypadków nie ma sensu wdrażać leczenia polagającego na dostawowym podawaniu leków viscosuepelemntujących bądź czynników wzrostu. Raczej należy skoncentrowac się na rehabilitacji przygotowującej do zabiegu. W drugim przypadku można spróbowac wdrożyć tego typu leczenie - jednak decydować o tym będzie konsultujący Pania ortopeda - oczywiście wpólnie z Panią gdyż jest to jedynie forma leczenia objawowego.
Czas oczekiwania na endoprotezę w ramach umowy z NFZ w ośrodku gdzie pracuję wynosi około 2lata. Zabieg komercyjny jest mozliwy niezwłocznie po wykonaniu niezbędnych badań i konsultacji . Cena może Pani sparwdzić na stronie ORTO-MED Kraków. Pozdrawiam i mam nadzieję,że te infromacje pomoga Pani w podjęciu niezbędnych decyzji.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy