Arytmia i stany lękowe u 23-latka

Dzień dobry. Chciałabym zapytać , czy dobrze oceniam stan zdrowia 23 letniego syna, a mianowicie : ze względu na arytmię miesiąc temu miał zabieg ablacji i od tego czasu nie wychodzi z domu , gdyż nasiliły się stany lękowe ,prawie nie wychodzi z pokoju bo ma zawroty głowy,szczękościsk,a dzisiaj doszły jeszcze wymioty , ucisk głowy... Czy to nerwica lękowa i jak mogę mu pomóc.. do jakiego specjalisty się udać ? Będę wdzięczna za odpowiedź . Pozdrawiam .

Proszę nie diagnozować samowolnie syna,lecz zacząć od wskazań lekarza prowadzącego.W razie braku podstaw do interwencji innych specjalistów/np.neurologa/,można zaproponować psychoterapię,także z udziałem osób bliskich,jeżeli jest to objaw występujący w kontaktach syna z rodziną.Ale wszystko po kolei.Proszę te informacje najpierw przekazać lekarzowi u którego leczył się syn.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Proszę Pani, jeśli Pani syn cierpi na zaburzenia lękowe, to może umówić się na konsultację do psychoterapeuty. Jest wiele możliwości: poradnia zdrowia psychicznego, gdzie za leczenie pacjentów płaci NFZ, oddziały dzienne psychiatryczne leczenia zaburzeń nerwicowych, prywatne gabinety.
Co do wymienionych objawów, to może warto na początek skorzystać z pomocy internisty? Nerwica to jedna kwestia zaś ogólny stan zdrowia to druga, którą też należy się zająć. Na początek warto wykluczyć medyczne podłoże wymienionych przez Panią objawów.

Czy Pani Syn cierpi na nerwicę czy nie proszę ustalic u psychiatry. Właściwej diagnozy nie postawi Pani przez internet. Tylko specjalista oceni wystepowanie, rodzaj i nasilenie problemów. W zależności od diagnozy ustali odpowiednie postepowanie.
Proszę też wyjaśnic czy opisane objawy nie mają medycznego podłoża. Czasami proces diagnozowania jest żmudny; wykluczenie lub potwierdzenie medycznych przyczyn dolegliwości może wymagac czasu. Nie można wykluczyc występowania u syna kilku spraw chorobowych.