Astma i alergia a jazda konno

Wiem, że niektóre osoby pomimo astmy i alergii jeżdżą konno. W jaki sposób może się przygotować na wizytę w stajni taka osoba? Jak reagować, jeśli osoba taka, mimo wszystko dostanie objawów (w tym nastąpi omdlenie) podczas kontaktu z tymi zwierzętami? Jak rozpoznać czy w grę wchodzi sam kontakt ze zwierzęciem czy może środowisko stajni?

Należy wykonać testy na sierść konia i kurz sienny.Astmatyk uczulony na alergeny pyłków,kurzu czy innych sierści,nie musi reagować na konia.Niemniej dla poczucia bezpieczeństwa powinien mieć ze sobą lek rozszerzający oskrzela np. Salbutamol.