Astma i alergie a środki na poprawę odporności u dziecka

dziecko 2 i pol roku, inhalowane pulmicortem ze wzgledu na astme, alergik od urodzenia, w okresie niemowlecym na mleko, obecnie ma inne wziewne i pokarmowe alergie. czesto lapie infekcje gardla, ktora potem schodzi nizej i podawany jest antybiotyk. ostatnio chory byl 2 tygodnie temu, juz jest znow anginowe gardlo i goraczka. suplementy diety na odpornosc takie jak tran lub preparaty witaminowe nasilaja alegrie - czesta biegunka od substacji smakowych, jak poprawic odpornosc takiego dziecka

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wskazane jest wykonanie szczepienia przeciw pneumokokom oraz regularne szczepienia przeciw grypie. Dziecko powinno być prawidłowo i regularnie leczone przeciw astmie, przebywać w pomieszczeniach z temp. ok 21 st i z wilgotnością >40%. Nie należy przy dziecku palić. Więcej informacji powinien udzielić pediatra podczas wizyty kontrolnej.