Astma oskrzelowa u 3-latka

Mój syn ma 3 latka i ma astme oschrzelową mimo leków i wziewuw astma powraca co miesiąc. chcem mu jakoś pomuc ale niewiem jak? czy jest coś jeszcze co mogę dla niego zrobić? czy powinnam coś zasugeować lekarzowi? leczymy się pulmonologicznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Astma z zasady jest chorobą przewlekłą o nawrotnym charakterze. Nie oznacza to jednak iż w wieku dorosłym Pani Syn będzie zmagał się z tą chorobą. Często notuje się przypadki iż choroba wchodzi w remisję lub nawet całkowicie zanika w miarę upływu czasu. Najważniejsze jest wczesne wykrycie i stosowanie leków pod kontrolą pulmonologa.