Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Astma wysiłkowa a krwotoki z nosa

Mam 15 lat, 6 miesięcy temu wykryto u mnie astmę wysiłkową. Gram w piłkę ręczną od 4 lat. Teraz po prawie każdym treningu dostaje krwotoków z nosa. Zaraz zacznie rozkręcać się sezon, a z tymi krwotokami trener posadzi mnie na ławce. Moi rodzice są lekarzami, jak im powiem to znowu będą mi kazać zrobić jakieś głupie badania. Czy te krwotoki mają związek z lekami?

15 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witaj!

Krwawienia mogą się pojawić w trakcie przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, aspiryna), a także podczas długotrwałego używania miejscowych środków obkurczających błonę śluzową nosa (aerozolów, kropli "udrażniających" nos podczas kataru). Leki, które najczęściej stosowane są w leczeniu astmy nie należą do żadnej z tych grup, a wśród ich działań niepożądanych nie ma nawracających krwotoków z nosa po wysiłku fizycznym.

Myślę, że  powinieneś porozmawiać z rodzicami o problemie. Podstawowe badania, które będziesz musiał mieć wykonane (morfologia krwi, banie układu krzepnięcia, pomiar ciśnienia tętniczego, konsultacja laryngologa) zwykle dają odpowiedź na pytanie o przyczynę krwawień. Nie zajmują także wiele czasu, więc z pewnością zdążysz jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lekarz w Pododdziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy