Asymetria obojczyków

Zauważyłem, że z jednej strony obojczyka koniec mostkowy wygląda inaczej niż z drugiej strony (asymetria) – wydaje się być większy. Tak jakby było w tym miejscu jakieś dodatkowe zgrubienie. Wyczuwam to zarówno palpacyjnie, jak i wzrokowo, porównując jedną i drugą stronę w lustrze. Przykuło to moją uwagę już parę miesięcy temu. Nie wiem, jak było "wcześniej" lub jak być powinno. Czy może to być coś poważnego, czy jestem po prostu przewrażliwiony?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Raczej nie choć w takiej sytuacji warto zgłosić się do lekarza aby rozszerzyć diagnostykę. Trudno jednoznacznie powiedzieć co może być powodem takiego wyglądu. Konieczne są dodatkowe badania obrazowe.