Asymetryczny układ komorowy w badaniu tomografii komputerowej głowy

Interpretacja badan Tomografia komputerowa-Uklad komorowy minimalnie asymetryczny,nieposzerzony. W strukturach mozgu i mozdzku nie stwierdza sie ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu srodka kontrastowego. Przy bruzdzie bocznej lewej oraz na sklepieniu widoczne zwapnienia. Angio-CT mozgu-w badaniu nie uwidocznila sie tetnica kregowa lewa w odcinku wewnatrzczaszkowym. Pozatym naczynia podstawy mozgu bez zmian w badaniu Angio-Ct
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak uwidocznienia się tętnicy kręgowej po lewej stronie jest oznaką iż naczynie to jest zaczopowane. Naczynia mózgowe mają na szczęście rozbudowaną sieć krążenia obocznego i nawet w sytuacji jak u Pani może to nie wpływać funkcjonowanie. Polecałbym jednak aby skonsultować się z neurologiem.