Atak duszności w sytuacjach stresowych

Mam 20 lat. W sytuacjach stresowych np. podczas kłótni z chłopakiem lub gdy przebywam sama w domu dostaję ataku duszności, brakuje mi tchu, mam wrażenie, że nie mogę wziąć pełnego oddechu i zaraz umrę, cała drżę lub zaczynam nerwowo drapać swoją skórę. Czy jest to nerwica lękowa? Nie jestem w stanie określić dlaczego tak się dzieje, zazwyczaj w trudnych sytuacjach emocjonalnych lub gdy przebywam sama. Czasami też izoluję się i nie mam ochoty na spotkania z ludźmi.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy jedynie za pośrednictwem Internetu. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Rzeczywiście, te objawy mogą wskazywać jednak na zaburzenia lękowe/ nerwicowe.
Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, podstawą pani problemów może być zaburzenie nerwicowe jednak należy do zdiagnozować u lekarza psychiatry, zachęcam również do konsultacji psychologicznej w celu postawienia pełnej diagnozy. Specjalista doradzi dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.