Atak i podejrzenie padaczki

Witam, mój syn lat 21 miał jednorazowy atak-podejrz. padaczki. EEG brzmi:czynność podst.mało zróżni. reaktywna na bodźce wzrokowe z falami alfa 8-10c/s i amplit.do30-40mV.W połączeniach czołowo-centralnych zarejestr.odcinki fal beta.Z okolic skroniowo-centralnych obustronnie ale z przewagą po lewej zarejestr.grupy fal theta5-6c/s i pojedyncze średnionapięć. fale ostre.Zmiany napadowe mają tendencje douogólniania się.Hv aktywuje zmiany napadowe.w lewej okol.skronio.z obecn.fal ostrych pozdrawiam
ponad rok temu

Jednorazowy napad padaczkowy nie przesądza rozpoznania padaczki. Może był wywołany brakiem snu, nadużyciem alkoholu, głodówką, etc. Istnieje wiele przyczyn
Badanie EEG wykazało patologiczne zmiany napadowe, co świadczy o nadmiernej pobudliwości mózgu i mozliwości wystąpienia ataku padaczki, zwłaszcza po ostrym świetle /TV, jaskrawe światła, dyskoteka/ i po hyperwentylacji: po zdenerwowaniu, wysiłku.
Neurolog oceni stan Syna i zadecyduje o włączeniu leków przeciwpadaczkowych
Regularny tryb życia, Unikać alkoholu, Coli, uzywek. Pozdrawiam