Atak lęku a drżenie rąk

Witam . Otóż mam okropny problem wszystko zaczęło sie przed Wielkanocą kiedy bardzie sie stresowalam czy zdążę wszystko przygotować wieczorem dostałam ataku leku czułam jakbym miała zemdleć poszłam spac wszytko minęło.. Po miesiącu wszystko wróciło i utrzymuje sie cały czas dodam ze duzo czytam o chorobach cały czas mysle ze jestem poważnie chora, nic juz mnie chyba nie cieszy jak dawniej, gdy łapie mnie atak czuje ucisk w głowie jakbym miała zaraz zemdleć , trzęsą mi sie ręce po chwili. Co to?

Dzień dobry Pani
Proszę nie czytać o chorobach, to nie pomaga. Opisuje Pani ataki lęku czyli reakcji organizmu na zbyt stresujące sytuacje. Każdy z nas ma swój własny osobisty poziom napięcia które znosi, po przekroczeniu tego progu zaczynają się objawy. Dokładnie tak jak to Pani opisała, miała Pani zbyt stresujący czas i potem zaczęły się ataki lęku. To co ważne aby Pani zrobiła to poszukała dla siebie pomocy w formie psychoterapii, tak aby mogła Pani z specjalistą przyjrzeć się sobie, swojemu życiu.
Anna Suligowska

Dzień dobry, pani objawy mogą mieć różne przyczyny. Nie da się postawić jednoznacznej diagnozy przez internet. Zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu postawienia pełnej diagnozy i ewentualnego rozpoczęcia psychoterapii. Pozdrawiam.