Atak silnych dreszczy i uczucie zmina na całym ciele

Około pół godziny temu mój chłopak (22 lata) dostał silnych dreszczy, nagle zrobiło mu się przerażająco zimno. Leży pod kołdrą, kocem, termoforem przy kominku cały zimny. Nogi, usta, ręce, czoło lodowate wręcz. Proszę o radę.

Witam. Prawdopodobnie jest to rozpoczynająca się infekcja wirusowa - sugeruję na początek gorący napój, np. herbata z miodem i cytryna. Leczenie objawowe przeciw bólowe/ przeciwgorączkowe.