Atak zawrotów głowy, duszności, suchości w ustach i szybkiego pulsu

Dzień dobry. 2 miesiące temu miałam taki atak : nagle zakręciło mi się w głowie,duszność,brak tchu,piekło mnie ciało,suchość w gardle,szybki puls. Lekarze stwierdzili że to może być nerwica. Od tamtej pory ataki zniknęły,puls w normie,pieczenie ciała przeszło, ale jedyne co zostało to codzienne zawroty głowy(mozliwe że psychogenne). Biorę Citabax 20 od 2 miesięcy i chodzę na terapię ale zawroty ani na chwilę nie mijają. Morfologia w normie i tętnice szyjne,rtg kręgów szyjnych również.Co to jest?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Dzień dobry.
Jeżeli chodzi o leczenie farmakologiczne to nie jestem lekarzem i to nie leży w zakresie moich kompetencji.Trudno mi także wypowiedzieć się na temat Pani zawrotów głowy, ponieważ przyczyny mogą być różne. Bardzo dobrze, że podjęła Pani psychoterapię, która jest długotrwałym ale bardzo skutecznym sposobem leczenia nerwicy.
Pozdrawiam

0

Witam,

jeśli wykluczone są choroby somatyczne, takie objawy mogą występować w zaburzeniach lękowych. zalecałabym psychoterapię poznawczo - behawioralną, ze względu na wysoką skuteczność, w leczeniu zaburzeń lękowych, nerwicowych, depresyjnych.
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym. W nurcie poznawczo-behawioralnym klient (pacjent) i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy