Ataki bólu głowy, ściskanie gardła, problemy ze wzrokiem

Od trzech miesięcy borykam się z problemami zdrowotnymi. Główną uciążliwością są ataki bólu głowy na lekcjach. Czuje się wtedy niepewnie, mam wrażenie że zaraz zemdleję, a także nadmierne pocenie i ból szyi. Oprócz ataków zauważyłem bóle pleców, nóg, rąk, drętwienia twarzy, ból ucha, problemy ze wzrokiem i ściskanie gardła. Czuje się przemęczony i zniechęcony. Taki stan utrzymuje się od 3 miesiecy. Dwa dni wcześniej miałem aurę wzrokową. Czy to nerwica? Jak sobie poradzić z takim stanem?

Mgr Dorota Majlich

Proszę najpierw skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem rodzinnym. Jeśli lekarz wykluczy schorzenia wówczas można myśleć,że podawane objawy to dolegliwości nerwicowe.Pozdrawiam D.Majlich

Szereg problemów dotyczących Pana stanu zdrowia wskazuje na możliwe i prawdopodobne podłoże nerwicowe.
Ale warto udać się najpierw do lekarza rodzinnego ,który zbada Pana i zaleci odpowiednie badania dodatkowe.Dopiero wtedy można rozważyć wizytę u psychiatry celem dalszego leczenia .

Pozdrawiam cieplo