Ataki depresji i problem ze snem

Witam serdecznie mam 21lat i jestem leczeniu helicopater pylori mam problem ze spaniem budze sie 30 m po zasnieciu i czuje jak by ataki depresji ale to jest refluks zjadlem batona i slonecznik tragicznie sie czuje

O ile wiem z własnego doświadczenia, leczenie helicopater pylori jest dość obciążające dla organizmu, może też skutkować nieprzyjemnymi objawami emocjonalnymi (raczej nie depresją, ale ogólnym zniechęceniem i osłabieniem). Te objawy zwykle ustępują po kilku dniach od zakończenia leczenia. Jeśli by się utrzymywały - warto skonsultować się osobiście ze specjalistą.

Witam,

Nie ma czegoś takiego jak "atak depresji". Po pierwsze jeśli ma Pan problemy gastrologiczne, to musi mieć Pan odpowiednią dietę i jej przestrzegać.

Co do problemów z nastrojem i spaniem. Oczywiście fizyczne samopoczucie wpływa na naszą psychikę i odwrotnie. Być może dzieje się coś w Pana życiu co w negatywny sposób wpływa na nastrój, jakieś problemy osobiste?

Może warto udać się na konsultację do psychologa?