Ataki depresji pomimo leczenia?

Jestem kobietą 43-letnią. Od ośmiu miesięcy przyjmuję lek przeciwdepresyjny, zalecony przez psychiatrę w dawce 50 mg. Mimo leczenia mam coraz częstsze nagłe ataki paniki, zwłaszcza wieczorem, niekiedy w nocy. W dzień natomiast męczy mnie stałe napięcie nerwowe - ucisk w żołądku, jak przed ważnym egzaminem, mdłości, niejednokrotnie dreszcze, poczucie zagrożenia. Nie potrafię sie od tego uwolnić. Taki stan trwa od zimy zeszłego roku. Co zrobić jeżeli mimo leczenia moja depresja zamiast złagodnieć, nasila się?

KOBIETA ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam!
Uważam, że w Pani przypadku wskazana byłaby terapia poznawczo-behawioralna, w tym psychoedukacja. Już po kilku sesjach powinna Pani sobie dużo lepiej radzić z napadami paniki. Równie ważne jest dotarcie do źródła problemu, oraz zastanowienie się nad sposobami lepszego radzenia sobie z nim, co pomoże w zmniejszeniu napięcia. Sugerowałabym również ponowną konsultację z psychiatrą, w celu ewentualnej modyfikacji leczenia.

Pozdrawiam.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty