Ataki histerii, szału i agresji u 3-latki

Witam, jestem nianią Darii,która skończy w listopadzie 3 latka. Daria jest dla mnie zagadką i specyficznym dzieckiem. Wpada w szał, w agresję, gdy ktoś nie chce jej dac, tego czego ona chce, wpada w histerie bez powodu, ostatnio prawie wylała na siebie wrzątek, chociaż mama jej tłumaczyłą, że nie wolno bo będzie ją bolało.Daria nie skupia się, nie patrzy w oczy, nie patrzy na mnie, rzadko reaguje na swoje imię, powtarza słowa,które usłyszała i używa słów których znaczenia nie zna.

Może warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym? Podobne objawy mogą stanowić po prostu charakter dziecka, ale zdarzają się podobne z niektórych zaburzeniach. Dlatego zachęcałabym do zdiagnozowania dziecka.

Rozumiem że sytuacja jest trudna, bo nie jest Pani rodzicem tylko opiekunką. Może Pani taktownie wysondować mamę Darii, czy ona martwi się zachowaniem córki. Albo po prostu szczerze wyznać, że nie wie Pani, jak postępować w tych trudnych momentach - czy mama ma jakieś skuteczne sposoby? Czy może też jest bezradna? Myślę że Darię powinien zobaczyć specjalista - psycholog dziecięcy. Ale życzę zręczności w nakłonieniu do tego rodziców...

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Powtarzanie słów to tzw echolalie.Trzylatek próbuje rządzić- bada na co może sobie pozwolić, chce wszystkich sobie podporządkować.Ze względu na pozostałe zaburzenia wskazana konsultacja u specjalisty

Witam,
Warto byłoby udać się na konsultację psychologiczną a w razie wskazań także psychiatryczną. Część zgłaszanych zachowań występuje w całosciowych zaburzeniach rozwoju.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Warto byłoby skonsultować dziecko z psychologiem dziecięcym. Nadpobudliwe i impulsywne działania jak widać są dla niej niebezpieczne. Czy to jednak autyzm? Trudno powiedzieć. Na pewni unikanie kontaktu wzrokowego oraz zaburzenia mowy wpisują się w obraz autyzmu ale to jeszcze nie znaczy, że dziewczynka ma całościowe zaburzenia rozwoju. Wymaga to sprawdzenia dlatego też sugeruję wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu