Ataki kurczu przełyku, bóle w klatce piersiowej

Mój 13-letni syn zawsze miał problemy z wstawaniem wcześnie rano ale ostatnio nie może spać po nocach. Zasypia o 3-4 w nocy. Rano jest nieprzytomny kiedy ma wstać do szkoły. My jesteśmy jako rodzice również tą sytuacją zmęczeni. Oprócz tego ma ataki kurczu przełyku np. podczas jedzenia, zaczyna się dławić i prosi o wode. Skarży się też czasami na bóle w klatce piersiowej (od dawna). Czy mam się udać do psychiatry czy tez innego specjalisty?

Koniecznie proszę się zgłosić do lekarza. Jeżeli rodzice są zmęczeni to co może odczuwać dziecko. Jeżeli objawy nie mają podłoża organicznego (somatycznego) to mogą być związane z lękiem np. przed szkołą, być może w domu dzieje się w domu coś niedobrego co jest przyczyną objawów u syna. Szybka pomoc jest konieczna. Jeżeli sytuacja będzie się utrzymywać zaburzenia u syna będą się pogłębiać i postępowanie terapeutyczne będzie dużo trudniejsze i długotrwała.