Ataki paniki a podróżowanie samolotem

Witam, za 2 tygodnie czeka mnie lot do Londynu, to moja pierwsza podróż samolotem. Od roku mam ataki paniki (głównie związane z komunikacją miejską i zatłoczonymi pomieszczeniami) i boję się, że w czasie lotu dostanę ataku. Przeraża mnie sama myśl. Czy powinnam iść do lekarza po jakieś leki np uspokajające? Pozdrawiam

Przede wszystkim proszę podjąć psychoterapię. Ataki paniki bez ich aktywnego przepracowania same nie znikają. Skoro wylot jest juz za dwa tygodnie, niestety jest to zbyt mało czasu aby efektywnie pozbyć się zaburzenia. Proszę udać się na konsultację z lekarzem poz, który po rozmowie podejmie najtrafniejsza decyzję. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Podstawowym działaniem w Pani przypadku powinna być psychoterapia, natomiast w wyjątkowej sytuacji jaką jest dla Panii lot samolotem- może Pani udać się do lekarza POZ / psychiatry, którzy mogą przepisać lek zmniejszający napięcie na sam czas trwania lotu.