Ataki paniki po paleniu marihuany

Witam, choruje na reflux i po zapaleniu marihuany dostalem ataku paniki,lęku zaczelo mi sie robic zimno czulem sie fatalnie.Po jakichs 2 godzinach na swiezym powietrzu mi przeszlo, przyszedlem do domu i po kolejnych 2h zjadlem posilek po czym atak wrocil, caly czas jest mi zimno w rece i nogi, teraz czuje sie srednio, dodam tez ze mam astme i czy to przejdzie po lekach czy ewentualnie musze jeszcze jakos sam zadzialac??

Przede wszystkim porzucić pomysły palenia, zażywania środków uzależniających! Jeżeli ataki będą się powtarzać nie obędzie się bez wizyty u psychiatry. Marihuana to wyzwalacz wielu kłopotów emocjonalnych, wbrew powszechnej opinii, że jest niegroźnym środkiem.

Często bywa tak, że palenie THC wyzwala (uruchamia) różne dolegliwości psychiatryczne, np. zespół lękowy, depresyjny, psychozę. Warto nie sięgać już po marihuanę-na pewno nie zareaguje Pan dobrze na THC, a objawy lęku mogą się utrwalić. Proponuję się zgłosić konsultacje psychiatryczną celem zdiagnozowania źródła, rodzaju i charakteru leków oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz