Ataki paniki przed wyjazdem za granicę

Witam,mam problem tego typu:mam okazję dorobić wyjeżdżając za granicę.Problem pojawia się gdy już wyjadę to zaczynam mieć napady jakiegoś strachu , nie potrafię wtedy rozmawiać z ludźmi bo najlepiej bym się schował.Mózg aż wtedy drętwieje.Mam kobietę i dziecko,lecz dużo ludzi wyjeżdża za pieniędzmi.Ja wtedy mam jakiś wielki żal i zachowuje się jak''ciota"teraz dostałem się do wojska na szkolenie ale już jak pomyślę , że będę tam sam 170 km od domu to już mam momentami taki stan.co zrobić?leki?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Być może zgłaszane objawy są wynikiem zaburzeń lękowych. Warto w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc do psychologa lub psychiatry. Leki mogą być konieczne lecz przedtem warto skorzystać z pomocy specjalisty.