Ataki wilczego głodu w wyniku leczenia anoreksji

Witam. Przez rok zmagałam się z anoreksją i wówczas doszłam do BMI równego niewiele ponad 13...Potem poszłam do psychiatry i od tamtej pory, po antydepresantach, miałam gigantyyyczny apetyt. W sumie od pół roku zmagam się z napadami wilczego głodu, przytyłam już dużo i ciągle mam takie ataki rzucania się na jedzenie. Jak to przezwyciężyć i dlaczego tak się dzieje?

Witam Panią,

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą mającą swoje podłoże w psychice. Chorowała Pani na anoreksję więc Pani organizm jest już bardzo wyniszczony. Proszę nie zwlekać tylko udać się o pomoc do specjalisty. Leczeniem patologicznego objadania się zajmują się różni specjaliści, często ze sobą współpracując: psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, dietetyk itp. Stosuje się leki przeciwdepresyjne, inne leki psychotropowe (np. leki przeciwpadaczkowe), psychoterapię poznawczo-behawioralną oraz behawioralną, a także inne metody terapeutyczne i regulacje dietetyczne. Rokowanie w przypadkach patologicznego objadania się jest lepsze niż w przypadku innych zaburzeń odżywiania się. Remisję osiąga 50-80% pacjentów poddanych leczeniu.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn