Ataki złości u dziecka z autyzmem atypowym

Witam. u mojego synka (4,5 roku) stwierdzono autyzm atypowy, wychowuje Mikołaja sama, często dostaje mi ataków złości wówczas nie sposób go uspokoić. jest jeden wielki ryk, . najgorsze jest jak dostanie ataku złości na mieście każdy patrzy jakbym go krzywdziła, a przecież nie będę chodzić z kartką na plecach "mój syn ma autyzm i ataki złości bo coś jest nie po jego myśli" co jest lepsze przytulać go na sile i uspokajać czy dać mu się wykrzyczeć wypłakać i poczekać aż sam się uspokoi,

Witaj serdecznie. Dziecko z autyzmem podobnie jak z dzieckiem pełnosprawnym. Nie powinna Pani pochwalać jego zachowania, wiec metoda "przytul i ukochaj" nie jest wskazana. Proponuję pozwolić dziecku wykrzyczeć się i za każdym razem pokazywać mu inne metody rozładowania złości. Różna polega na tym, że dziecko autystyczne wymaga troszkę więcej poświęcenia czasu i cierpliwość ;-)

Pozdrawiam serdecznie.
http://psychopedagog.eu

Czy Pani syn jest pod opieką terapeutyczną? Powinien mieć wystawione orzeczenie o potrzebie wczesnego wspomagania, i w ramach tegoż wspomagania przysługuje mu przynajmniej kilka godzin miesięcznie fachowej pomocy: psychologa, pedagoga i logopedy. Specjaliści powinni ustalić indywidualny program terapeutyczny dla synka, a w nim znajdą się również wskazówki dla Pani, jak postępować w przypadku niepożądanych zachowań.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Proszę się zastanowić w jakich okolicznościach ataki występują, może jest wspólna przyczyna, którą uda się zminimalizować, czy wykluczyć.Nie pisze pani, czy chodzi syn na terapię-polecam, oczywiście + dieta pokarmowa.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Przede wszystkim proszę odciąć się od komentarzy innych bo Pani wie najlepiej co jest przyczyną takich zachowań. Postępować zgodnie z tym co jest lepsze co daje szybszy efekt. Porozmawiać z psychologiem i terapeutami chłopca aby zaproponowali odpowiednie rozwiązania dla sytuacji trudnych, które najbardziej będą pasowały do Pani dziecka.
Powodzenia!
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu