Autoagresja i zaburzenia odżywiania

witam, mam problem z autoagresja juz od 3 lat, do tego jeszcze zaburzenia odzywiania (nie byly stwierdzane przez lekarza) nienawidze siebie i swojego ciala, mecza mnie mysli samobojcze i destrukcyjne, nie potrafie sie zrozumiec, wszystko mni przytlacza. Nie czerpie zadnej radosci z zycia, mialam kilka prob samobojczych, niestety nieudanych. Chcialam isc pare razy do psychologa ale boje sie powiedziec rodzica co mnie dreczy, nie obchodzi ich to, sa wiecznie zajeci praca, jestem sama w tym.

Witaj,
Mozna zacząć od pedagoga w szkole i przedstawić swoje klopoty.Najwazniejszy jest ktos,kto wysłucha bez oceniania.Do psychologa lubpsychoterapeuty też mozesz iśc sama lub poprzez pośrednictwo pedagoga,o którym mówię a który zainicjuje spotkanie z rodzicem i powierzy mu twoje zmartwienia oraz własne uwagi co do dalszego postepowania.
Pozdrawiam .

Witam,
ma Pani 19 lat i nie potrzebuje zgody rodziców na rozpoczęcie terapii. Proszę udać się do psychoterapeuty i rozpocząć psychoterapię. Może Pani skorzystać z oferty prywatnej lub w ramach Funduszu np. w poradni zdrowia psychicznego. Najlepiej zrobić to jak najszybciej z uwagi na pojawiające się próby samobójcze. Podczas psychoterapii otrzyma Pani wsparcie oraz będzie mogła sie przyjrzeć swoim emocjom i tym, co je powoduje.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu zaproponują odpowiednią formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ), a z racji wieku - nie potrzebuje Pani zgody rodziców na podjęcie leczenia.

Objawy, które Pani opisuje, są bardzo poważne. Należy niezwłocznie wybrać się do specjalisty. Podstawą jest rzetelna diagnoza. W wieku 19 lat nie potrzebuje już Pani zgody rodziców. Jest Pani pełnoletnia. Powinna Pani skonsultować się zarówno z doświadczonym lekarzem psychiatrą, jak i specjalistą psychoterapeutą (nie każdy psycholog jest psychoterapeutą). Im szybciej Pani rozpocznie odpowiednie leczenie, tym szybciej wróci Pani do zdrowia.