Autoagresja u 13-miesięcznego dziecka?

Witam, mój Syn ma 13 miesięcy. Dziś byliśmy na szczepieniu i zapytałam Panią Doktor o pewną niepokojącą mnie rzecz. Mianowicie mój syn ma ataki... czasem jest zły i ściska piąstki, tak, że rączki Mu się trzęsą, albo wali mocno w szafkę lub podłogę. Czasem jest spokojny, siedzi na podłodze, patrzy na mnie i uderza lżej tyłem głosy w ścianę lub szafkę. Sprawdza moją reakcję?? Nie wiem. Zabawek kolegom nie wyrywa, owszem jak ktoś się czymś bawi, to się ciekawi zabawką, ale na siłę nie zabiera, jak jest ze mną i się bawi, to potrafi rzucać wszystkimi ciężkimi zabawkami. Dodam, że od urodzenia był bardzo głośnym dzieckiem, dużo płakał - wymagał dużo uwagi. Śpi odkąd skończył 2,5 miesiąca całe noce.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachowanie synka niestety nie jest prawidłowe i wymaga obserwacji oraz szybkiej kontroli, tak, aby nie pojawiły się nowe autoagresywne zachowania. Bardzo proszę udać się  na spotkanie - diagnozę rozwoju dziecka, do psychologa np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej placówki zajmującej się diagnozowaniem takich zachowań. Nie ma na co czekać! Ważne jest również, aby poprosiła Pani psychologa o wyjaśnienie jakie zachowania są typowe dla wieku dziecka, jak rozwijać umiejętności dziecka, jak bawić się z dzieckiem, aby mogło się ono rozwijać prawidłowo;)

Pozdrawiam