Autyzm czy ADHD?

Mój synek jak się urodził to ważył 2.300 w 33 tygodniu i dostał 8 punktów Apgar. Ma stwierdzony autyzm dziecięcy, ale jest bardzo nadpobudliwy psychoruchowo, złości się strasznie, nerwy wyładowuje na mnie lub na sprzętach domowych. Jak mnie uderzy i widzi, że się gniewam na niego, to zaraz przeprasza i płacze. W ogóle to on wszystko by załatwiał płaczem, to taki mały cwaniaczek, dlatego z tą diagnozą autyzmu się za bardzo nie zgadzam. Ma problem z nauką, to fakt. U psychologa byłam, to powiedzieli mi, że jest opóźniony w rozwoju i z tym się zgadzam, ale ja cały czas myślę, że to ADHD bardziej. Ma brata bliźniaka, z którym również mam problemy. Jak się urodził ważył 2.440 i 8 punktów Apgar tyle, że nie mówi. Porozumiewa się gestami i nie chce mówić. Jak próbujemy z panią logopedką, żeby coś powiedział, to jest bardzo nerwowy, płacze i histeryzuje, ale jak ma coś pokazać, to już jest dobrze. Ale ten synek jest spokojniejszy, również ma robione badania na autyzm.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Niestety, na podstawie kontaktu mailowego nie jest możliwe postawienie diagnozy. Autyzm często występuje w formie mieszanej, czyli  można zaobserwować cechy typowe dla innych zaburzeń, tj. ADHD. Jeśli ma Pani wątpliwości odnośnie diagnozy, radziłabym skonsultować dziecko u innego psychologa dzieciecego.