Awantury i problemy z komunikacją w związku

Jestem z chlopakiem 9 miesiecy. od 5 miesiecy caly czas robi mi awantury o nic, jest strasznie zazdrosny, sam wymysla sobie powody, bo ja mu ich nie daje. awantury czesto koncza sie tym, ze on sie okalecza lub ostatnio upija. bardzo go kocham, ale to mnie wykancza i nie wiem ile jeszcze dam rade z nim. dodam jeszcze, ze w przeszlosci byl on zdradzany przez kobiety. jak moge zmienic jego zachowanie?

Dzień dobry,

Co najwyżej może go Pani namówić na wizytę /leczenie/ u specjalistów, bo to oni znają się na leczeniu trudności jakie przejawia Pani partner.
Najlepiej do Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ), do lekarza psychiatry - który po osobistym zbadaniu zaproponuje odpowiednią formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).

Dzień dobry!

To trudne odkrycie, ale nie możemy zmienić zachowania drugiego człowieka. Nie jest możliwe zmienić kogoś, kto tego nie chce, nie ma motywacji do zmiany, nie widzi jej potrzeby.
To, na co ma Pani wpływ - to Pani sama. Pani uczucia, emocje, myśli, postawy, decyzje. Może Pani wyrażać swoje oczekiwania wobec partnera. Może Pani (i powinna!) stanowczo nie zgadzać się na agresję w związku. Nie jest jednak w Pani mocy odmienić mężczyzny, a jedynie dawać mu znak, że taka zmiana jest z jego strony konieczna, jeśli Wasz związek ma nadal trwać.

Pozdrawiam!