Bąbelki w miejscu nakłuć po zabiegu mezoterapii igłowej

Po zabiegu mezoterapii igłowej na okolice oczu preparatem z nano złotem pozostały bąbelki w miescu nakłuć. Taki stan trwa niezmiennie od miesiąca. Bąbelki są mniej widoczne po nocy, natomiast w miarę upływu dnia przybierają na intensywności. Nie bolą i nie swędzą, ale są okropne. Kosmetyczka twierdzi, że się wchłoną, ale za długo to trwa. Co robić?
ponad rok temu

Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Objawy jakie Pani zgłasza mogą być wynikiem miejscowego odczynu alergicznego. Zmiany powinny rzeczywiście same się wchlonąć. Jeżeli tak się nie stanie warto zgłosić się do dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
Proszę podać nazwę preparatu.
Do tego czasu powinny już dawno się wchłonąć. Być może wytworzyły się ziarniniaki. Dobrze byłoby zastosować fale radiowe w okolicę oczu, no i zapraszam ewentualnie na konsultację. Bezpośrednia ocena więcej wniesie do wytycznych odnośnie dalszego postępowania.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty